Gdziekolwiek uda się Barbara Pavlin wraz z nią pojawia się mała burza.
Wróćmy do czasu, gdy była dziewietnastoletnią modelką Victoria’s Seceret, fani Seleny Gomez obwiniali ją o rozstanie gwiazdy z Justinem Bieberem, po tym gdy Barbara została zauważona z Justinem podczas jednego z przedstawień na Broadwayu. Palvin była też łączona z piosenkarzem One Direction – Niallem Horanen, była widziana, gdy imprezowała z Edem Sheeranem, a od czasu Festiwalu Filmowego w Cannes w 2016 roku krążą plotki o jej związku z kierowcą Formuły 1 – Lewisem Hamiltonem.
W dzień, w którym rozmawiałam z Palvin, będącą w domu na przedmieściach Budapesztu, śmiała się ze swojej reputacji łamaczki męskich serc, nawet jeśli ten śmiech był podszyty nutą irytacji. Kilka dni wcześniej jeden z brytyjskich tabloidów zamieścił zdjęcie Barbary siedzącej na kolanach jakiegoś mężczyzny podczas wydarzenia Intimmisimi zorganizowanego w Wenecji. „To nie Lewis Hamilton! Barbara Palvin przytula się z tajemniczym mężczyzną” krzyczały nagłówki.
„Normalnie, nie pozwalam, żeby to mnie dotknęło” powiedziała mi. „Ten „tajemniczy mężczyzna” tak naprawdę jest moim włoskim agentem i bardzo dobrym przyjacielem. Rzeczywiście, spotykam się z wieloma facetami, a ilekroć spędzam czas ze słynnym mężczyzną, natychmiast umawiam się z nim. Więc po prostu zbywam to śmiechem.” Tym razem jednak, Palvin powiedziała, że komentarze przekroczyły granicę. „To było: ‚Oczywiście, że uderza do tego faceta. Pewnie jest stary i bogaty.’ Brawo, Daily Mail !”
Nie, Palvin nie potrzebuje bogatych mężczyzn, by należeć do wyższych sfer. „Totalnie mnie to rozbraja, że ludzie mogli w ogóle tak pomyśleć”
Jeśli zostaniesz jednym z 4.2 milliona obserwujących na Instagramie Barbary, zdasz sobie sprawę z tego, że jej dni dalekie są od doskonalenia minek w serii luksusowych hoteli, latania helikopterami albo romantycznymi wycieczkami vaporetto* przez Wenecką lagunę. W rzeczy samej, 23 letnia modelka może zaliczyć ten rok do wyjątkowo udanych: Została rekrutką roku „The Sports Illustrated”, twarzą perfum Armaniego „Aqua di Gioia”, oszołomiła wszystkich na czerwonych dywanie podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji; była fotografowana dla szeregu tajnych kampanii i pozowała dla L’Oréal Paris, gdzie jest najmłodszą rzeczniczką urodowej marki. Ale to nie tylko szybkie samochody i wylegiwanie się na basenie w Saint-Tropez. Kiedy tylko nie bierze udziału w sesjach dla różnych modowych magazynów, wraca do swojego domu w Europie. O swoim domu mówi: „Mam ogród, w którym są świeże pomidory i truskawki. Ludzie tutaj są inni. Ludzie w Kaliforni dorastają szybciej. Mają wszystko czego zapragną i mają więcej rzeczy, które mogę robić niż tutaj na Węgrzech. Kiedy oni w wieku 13 lat zaczynają przygodę z makijażem my, mieszkający poza miastami ciągle robimy własnoręcznie kiełbasy.
Przepraszam? O tak, mówi Palvin, rozjaśniając się. „Robimy te wszystkie niesamowite kiełbaski**. Kiedy dorastamy, chcemy obudzić się o 4 w nocy i łapać zwierzęta. Widzisz, to jest coś takiego, że pakuję się w kłopoty.” Ale Palvin się nie zatrzymuje. W węgierskiej wsi ludzie budzą się i piją kieliszek pálinki, skręcającej usta, owocowej brandy. To ma bardzo dobry wpływ na trawienie.”
Kiedy pytam, czy wpisuje się w inne zagorzałe węgierskie zwyczaje, wraca do swojego ojczystego języka i zwierza z bliskiego kontaktu z rodziną, która jest w pokoju. „Rozmawiam z nimi codziennie, kiedy jestem daleko. Siedzą tu ze mną, więc muszę mówić ładne rzeczy.”
W ciągu zaledwie kilku dni, mówi Palvin, będzie spotykać ludzi ze świata mody, a jej management też zaproponował, by trochę przyhamowała. Powiedzą mi, żebym tylko była sobą, ale nie do końca. Nie staram się imponować ludziom. Czasem moje żarty są naprawdę ostre, jestem bardzo sarkastyczna. Mogłabym zażartować na jakiś dyskusyjny temat i mój agent zaraz powiedziałby mi:”Ok, może zostaw to do końca spotkania. Bekanie? Może tego nie rób.”
Może to właśnie z powodu diabeł-się-mną-opiekuje postawy Palvin, ciągnęło ją do innej spontanicznej piękności, jak jej przyjaciółka Stella Maxwell, która niegdyś była jej współlokatorką w Nowym Jorku. „Istnieje wiele rywalizujących ze sobą dziewcząt w branży, więc musisz po prostu znaleźć tych, którzy podzielają twoją mentalność.”
Rywalizująca może nie, ale Barbara bez wątpienia jest bardzo ambitna. Z radością znalazła się na okładce francuskiego Vogue’a i zadebiutowała jako aktorka. „Coś takiego jest dla mnie nie do końca komfortowe, bo ludzie widzą mnie jako tę niewinną piękność o twarzy lalki. Wiem, że to super dziwne, że sama tak o sobie mówię, ale teraz moja reputacja zmienia się w ‚Oh, ona jest seksowna,’ co jest lepsze. Chciałabym zagrać psychopatę, coś, co jest bardziej wymagające od roli ‚po prostu dziewczyny’.”
Ale kiedy zamieszania czy plotki w okół niej zaczynają ją przytłaczać, zamyka się w pokoju urządzając sobie maraton ze Sponge Bobem.”Dziwne? Ale czasami jest to wszystko na co mam ochotę.”

* vaporetto to łódź motorówkowa, którą podróżuje się przez kanały w Wenecji.
** w S-T są bardzo popularne takie cienkie, białe kiełbaski.