Jak wspomniałyśmy dziś na asku w jednym z muzeów sztuki nowoczesnej w Budapeszcie, a konkretniej w Ludwig Muzeum, wystawiona jest obecnie wystawa „Woman in Chanel”, a więc, co dla nas najważniejsze, przede wszystkim zdjęcia Barbary. W ramach przypomnienia to nie pierwsza już okazja do obejrzenia tej wystawy, ponieważ była ona wystawiana w Polsce, całkiem niedawno, bo przez cały kwiecień 2016 roku w Muzeum Rzeźby im. Xaverego Dunikowskiego (Warszawska Królikarnia).
Teraz trochę o samej wystawie, jak sama nazwa wskazuje jest to wynik współpracy marki Chanel z dwójką fotografów, którzy zaprosili do współpracy kilka modelek, oprócz Barbary była to np. Eniko Mihalik (węgierska modelka, z którą Barbara spotkała się ostatni raz na gali Leonardo DiCaprio w St.Troipez 20 czerwca tego roku) czy nasze polskie modelki jak Anja Rubik czy Monika Jagaciak.
Zdjęcia wykonywane były w różnych miejscach, tam gdzie obecnie przebywała każda z modelek.
Wystawa jest kontynuacją projektu NORTHERN WOMEN IN CHANEL, jego zdjęcia zostały zrealizowane przez tych samych fotografów : Ingela Klementz Farago i Petera Farago.
Ciekawostką może być fakt, że fotografowie wykonali 200 zdjęć (12-20 każdej z modelek), a podczas wystawy w Warszawie można było obejrzeć tylko 30 zdjęć, które wybrali ich autorzy.

Woman_in_Chanel

(więcej zdjęć w galerii ►)